Spotkanie Włochów z przedstawicielami Węgrowskich Organizacji Pozarządowych
Opublikowano: 16.06.2008
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt

Logo - Education, Audiovisual & Culture Executive Agency

Logo - Europen for Citizens Programme

 

 

 

 

Logo - Citizenship

 

    W czasie pobytu delegacji włoskiej w Węgrowie w dniu 13 czerwca 2008 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie przedstawicieli Miasta Valsolda z organizacjami pozarządowymi i instytucjami z Węgrowa. Tematem spotkania była współpraca sektora publicznego i pozarządowego w obu miastach.

    Spotkanie poprowadziła Pani Maria Koc, zastępca burmistrza Węgrowa, która na wstępie przedstawiła najciekawsze wspólne inicjatywy instytucji i organizacji pozarządowych. W dalszej części o projekcie „Pan Twardowski na kogucie – niematerialne dziedzictwo kulturowe Słowian w procesie edukacji dzieci i młodzieży” opowiedziała Pani Agnieszka Zarzycka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie. Polsko – ukraińską wymianę młodzieży w wykonaniu węgrowskiego Gimnazjum przedstawił Pan Paweł Marchela, zaś o ciekawych wydarzeniach na Zamku w Liwie, organizowanych przez muzeum we współpracy ze stowarzyszeniami mówił Pan Roman Postek, dyrektor placówki.

    Goście z Włoch opowiedzieli o własnych doświadczeniach w realizacji projektów i inicjatyw obywatelskich. W dalszej części spotkania omawiano plany na przyszłość i możliwości wspólnych działań.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt