Wystawa "UCZNIOWIE MISTRZA"
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
grafika
Termin:
Od 18-05-2019, 17:00
Do: 18-05-2019
Kategoria:

Zapraszamy na wernisaż „UCZNIOWIE MISTRZA”!

Katarzyna Słowik – rodowita Węgrowianka, inżynier architekt, pasjonatka malarstwa, rysunku oraz rękodzieła. Od czterech lat prowadzi zajęcia związane z wyżej wymienionymi dziedzinami sztuki. Początkowo zajęcia odbywały się w działającym w Węgrowie Pokoju Warsztatów, następnie grupa artystów gościła w Domu Gdańskim. Aktualnie mija rok odkąd kontynuują swoje działania twórcze w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Do grona artystów należą dzieci i młodzież, ale na przestrzeni okresu działania grupy dołączały do niej również osoby dorosłe. Otwartość i wspólne zainteresowania sprawiają,

iż nie ma znaczenia wiek ani odległość, bowiem od niedawna należą do niej osoby nie tylko

z Węgrowa, ale i okolic.  Na ten moment grupa liczy 14 osób.

Pod okiem tejże artystki powstało wiele wspaniałych prac, stąd też narodziła się idea zorganizowania wystawy. Jej celem jest przede wszystkim pokazanie szerszemu gronu odbiorców tych zdolnych, młodych artystów, z których może być dumne nasze lokalne społeczeństwo. Wydarzenie to może być również dobrym zapalnikiem do odkrywania nowych talentów i poszerzania horyzontów poprzez podejmowanie działań z osobami z poza granic naszego miasta.

Przy okazji wystawy artyści chcą wesprzeć Stowarzyszenie „SPONiA – Węgrów”, zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym i autystycznym. W tym celu zostanie zorganizowana loteria, której przebieg i nagrody okryli przed gośćmi nutą tajemnicy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na organizowaną przez to Stowarzyszenie Kampanię Kilometry Dobra.

 

Wspierajmy działania dzieci i młodzieży i po raz kolejny pokażmy, że losy innych nie są Nam obojętne! Zapraszamy! Nie może Was zabraknąć!

 

Wystawę będzie można oglądać:

  • Dom Gdański 18.05 – 22.05.2019r.
  • Węgrowski Ośrodek Kultury 25.05 – 30.06.2019r.

Lokalizacja
Miejsce:
Dom Gdański
Lokalizacja
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt