Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "10 lat doświadczeń terapeutycznych Centrum Wspierania Rozwoju w Węgrowie"
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt
grafika
Termin:
Od 29-09-2018, 8:00
Do: 29-09-2018, 18:00
Kategoria:

Centrum Wspierania Rozwoju obchodzi w tym roku 10 lecie działalności.z tej okazji chcielibyśmy Państwa zaprosić na wyjątkową konferencję, która będzie okazją do wspomnień, nauki i nabywania nowych doświadczeń, a także do spotkania się z tymi osobami, które miały znaczący wpływ na to jak rozwijała się nasza działalność.

Prelegenci:
mgr Barbara Gilewska - magister pedagogiki, ukończyła studia podyplomowe: Wczesna interwencja. Wspomaganie rozwoju dziecka Terapeuta i diagnosta dysleksji rozwojowej.
Terapeuta, diagnosta i instruktor MNRI – Programu Neurosensomotoryczna Integracja Odruchów metodą dr Swietłany Masgutowej

mgr Iwona Palicka – magister psychologii, Specjalista Psychologii Klinicznej w zakresie Neuropsychologii, terapeuta metod neurorozwojowych, specjalista diagnostyki zaburzeń rozwojowych typu FASD (ukończony kurs pod kierownictwem prof. Susan Astley, FAS DPN University of Washington), Somatic Experiencing Practitioner, członek Rady Fundacji Fastryga.

mgr Katarzyna Rychetsky - pedagog korekcyjny i wczesnoszkolny, terapeuta. National Director For Poland metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena– IAS , terapeutka Bilateralnej Integracji i trenerka tej metody. Organizuje szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe dla pedagogów, terapeutów oraz nauczycieli. Obecnie prowadzi Centrum Metody Johansen - IAS i Centrum Wspomagania Rozwoju Dobry Start. Przez wiele lat była pracownikiem Prywatnej Kliniki Lekarskiej w Niemczech. Pracowała także w Akademii Medycznej w Warszawie i w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Martin Rychetsky – terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, terapeuta metody bilateralnej integracji – program terapeutyczny, trener metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autymu ( Niemcy 2014) – prestiżowy kurs kształcący specjalistów w zakresie diagnozy i terapii autyzmu. Obecnie prowadzi Rychetsky Optical.

mgr Robert Kozłowski - Założyciel Biomed Centrum Rehabilitacji Poznawczej i Neuroterapii. Metodą biofeedback zajmuje się od 2000 r., której uczył się w Czechach pod kierunkiem neuroterapeutów czeskich (Certyfikat Instytutu EEG-biofeedback w Pradze). Dalszą wiedzę i doświadczenie zdobywał w Niemczech dzięki współpracy z MediTECH Electronic, a także uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach organizowanych przez Biofeedback Foundation of Europe (m.in. Neurofeedback Fundamentals pod kierunkiem L. i M. Thompsonów z ADD Centre w Kanadzie, HRV Biofeedback prowadzony przez prof. Gervitza). 

mgr Iga Malik - Certyfikowany trener Akademii LEGO® Education. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych. Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej.

Program konferencji :
8:00-8:45 rejestracja uczestników
9:00 Otwarcie konferencji, wystąpienie Moniki Doktorskiej dyrektora Centrum Wspierania Rozwoju 
9:20 "Terapia Neurotaktylna -jeden z programów metody dr Svetlany Masgutovej" - mgr Barbara Gilewska
10:20 "Integracja sensoryczna i terapia odruchów wg INPP jako przykłady podejścia neurorozwojowego do terapii dzieci z dysfunkcjami." - mgr Iwona Palicka
11:20 Przerwa kawowa
11:35 "Bilateralna integracja i Trening Słuchowy Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena - w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi z problemami w przetwarzaniu informacji słuchowych i zaburzeniami koordynacji oraz równowagi." - mgr Katarzyna Rychetsky, Martin Rychetsky
12:35 Obiad
13:25 "Neurofeedback w terapii dzieci z nadpobudliwością psychoruchową z deficytem uwagi (ADHD)." – mgr Robert Kozłowski, Biomed
14:25 "LEGO® w szkole - to jest to!" trenerka Akademii LEGO®Education Iga Malik
15:15 Zakończenie konferencji, zaproszenie na warsztaty

Warsztaty 16:00-18:00
- Biofeedback w praktyce: wielomodalne możliwości diagnostyczne i terapeutyczne systemu Infiniti (HRV, EMG, EEG, diagnostyka reakcji na stres i inne)
Wspomaganie rozwoju w oparciu o podejścia sensomotoryczne (SI i INPP)
- Bilateralna integracja - praktyczne zastosowanie
- Rozwiązania LEGOEducation we współczesnym przedszkolu i szkole. Część przedszkolna na maszynach prostych DUPLO + metodyka 6 klocków oraz część szkolna MoreToMath
- Komunikacja serca

Koszt: 80zł    rejestracja : https://konferencjacwrwegrow.konfeo.com/pl/groups

Lokalizacja
Miejsce:
Węgrowski Ośrodek Kultury ul. Mickiewicza 4A
Lokalizacja
Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
Pdf
Kontakt