Relikwie Ojca Świętego przekazane do Węgrowa
Opublikowano: 27.07.2020, wyświetleń: 699
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W dniu 25 lipca 2020r. odbyło się uroczyste  przekazanie relikwii Świętego Jana Pawła II do Kościoła św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie, którego dokonał metropolita lwowski ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa była koncelebrowana przez Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskupa Piotra Sawczuka i Ks. Biskupa Antoniego Dydycza.

Ks. Arcybiskup w homilii podzielił się z uczestnikami uroczystości swoimi wspomnieniami o Ojcu Świętym u boku którego przez ostatnich dziesięć lat życia pełnił rolę drugiego osobistego sekretarza.

Po Mszy Św. Wiceburmistrz Węgrowa Halina Ulińska odczytała list Burmistrza Węgrowa Pawła Marcheli skierowany do Ks. Arcybiskupa (tekst listu w załączniku) i w podziękowaniu wręczyła liturgiczny ornat.

Podziękowania na ręce metropolity lwowskiego złożyła także Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Senator RP Maria Koc wraz z członkami rady parafialnej i Stowarzyszenia ,,Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur”. Wyrazy radości z obecności na uroczystości ks. Arcybiskupa przekazały także dzieci z katolickiego przedszkola św. Antoniego, parafianie i ks. proboszcz Romuald Kosk.

Relikwie jako cząstka ciała Ojca Świętego w postaci Jego włosów, po błogosławieństwie zostały umieszczone na bocznym ołtarzu.Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt