W Węgrowskim Ośrodku Kultury będzie winda
Opublikowano: 13.07.2020, wyświetleń: 958
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Zarząd województwa przyznał ponad 139 tys. zł dofinansowania na dostosowanie Węgrowskiego Ośrodka Kultury w Węgrowie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. To środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazane na zadania realizowane przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, w tym prace budowlane w obiektach służących rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. W dniu 13.07.2020 roku umowę podpisali: Członkowie Zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc i Pani Janina Ewa Orzełowska oraz Dyrektor Węgrowskiego Ośrodka Kultury Pani Katarzyna Zabadała. W uroczystości podpisania umowy wzięli udział także Burmistrz Miasta Węgrowa Pan Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Pani Halina Ulińska.

W maju 2020 roku radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego podzielili środki z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. Na zmiany w obiektach służących osobom z niepełnosprawnościami  dofinansowanie otrzymał także projekt z Węgrowa na rozbudowę i przebudowę budynku Węgrowskiego Ośrodka Kultury o windę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenia kulturalne prowadzone w Węgrowskim Ośrodku Kultury to również inicjatywy z obszaru rehabilitacji społecznej. Są one ukierunkowane zarówno na pobudzanie aktywności i samodzielności osób niepełnosprawnych, jak i kształtowanie u innych postaw i zachowań sprzyjających integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych.

Na budowę szybu i montaż windy zewnętrznej Węgrowski Ośrodek Kultury otrzymał ponad 139 tys. zł dofinansowania. Inwestycja ułatwi zarówno dostęp do budynku – wejście do windy z poziomu chodnika, jak i komunikację pomiędzy kondygnacjami. Zakres robót budowlanych obejmuje roboty ziemne, wykonanie szybu windowego, roboty adaptacyjne w budynku, zasilanie elektryczne, dostawę i montaż windy. Będzie to elektryczny dźwig osobowy o udźwigu 630 kg, z kabiną 140 cm x 140 cm, przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych także poruszających się na wózku.

Wkład własny w kwocie ponad 139 tys. zł zapewniło Miasto Węgrów.

Łączny koszt rozbudowy ośrodka kultury o windę to kwota ponad 270 tys. zł.


Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt