To był bogaty program Miasta Węgrowa na sezon turystyczny 2019 roku
Opublikowano: 07.10.2019, wyświetleń: 1484
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Miasto Węgrów przygotowało dla mieszkańców Węgrowa bogaty program wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych na sezon turystyczny 2019 roku.
W organizację tego przedsięwzięcia aktywnie włączył się Węgrowski Ośrodek Kultury a także Biblioteka Miejska i Fundacja By The Way. Koncerty, kino plenerowe, imprezy dla dzieci typu festiwal, teatr odbywały się na Rynku Mariackim w Węgrowie w ramach Otwartej Sceny Miasta Węgrowa, którą kierował Węgrowski Ośrodek Kultury. W Bibliotece Miejskiej w Węgrowie odbywały się także koncerty, wystawy, warsztaty i przedstawienia dla dzieci.
We współpracy z Fundacją By The Way, która pozyskała środki z Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej możliwa była realizacja Profilaktycznej Sceny Miasta Węgrowa. W ramach tego projektu odbyły się 4 projekcje kina plenerowego poprzedzone prelekcjami o tematyce profilaktycznej oraz 5 koncertów. Zorganizowany był profilaktyczny punkt informacyjny, w którym można było uzyskać wiedzę na temat dostępnych form pomocy w obszarze uzależnień i przemocy.

Sezon turystyczny 2019 roku w Węgrowie rozpoczęto 15.06.2019r. rajdem rowerowym na trasie Węgrów – Liw, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zostały wówczas oddane do użytku schody przed mostem na rzece Liwiec zapewniające bezpieczne schodzenie nad rzekę oraz pomost dla uczestników spływów kajakowych. Na sezon turystyczny na Rynku Mariackim została zainstalowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji kurtyna wodna oraz stacja naprawy rowerów ufundowana przez firmę Hochland.

W czasie lata Miasto Węgrów było także organizatorem uroczystości z okazji Dni Węgrowa i Mazowieckiego Święta Chleba i Sera. Odbyły się  liczne koncerty w tym Michała Szpaka, Eleny Rutkowskiej, Marleny Uziębło i innych wykonawców oraz zespołów: „Piękni i Młodzi”, „Stara Kuźnia”, „Art Senior”. Koncert Michała Szpaka i Zespołu „Piękni i Młodzi” przyciągnął tysiące fanów. Podczas sezonu turystycznego 2019 odbyło się ponad 50 wydarzeń patriotycznych, kulturalnych i rozrywkowych na organizację, których Miasto Węgrów pozyskało w ramach projektów środki finansowe z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Foto: WOK

Ukoronowaniem sezonu letniego było Zakończenie Sezonu Turystycznego 21.09.2019r. nad zalewem podczas którego oddano do użytku Otwartą Strefę Aktywności. Ochotnicza Straż Pożarna w Węgrowie zorganizowała nieodpłatne pływanie łodzią motorową po zalewie a strażacy z OSP udzielali instruktażu pierwszej pomocy. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekało maszerowanie z mistrzynią świata w Nordic Walking Panią Renatą Jachimowicz, pokazy kick – boxingu, zajęcia zumby. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, dla których przewidziane były animacje, konkursy z nagrodami, kreatywne warsztaty plastyczne, malowanie twarzy oraz wiele innych zabaw.

Mieszkańcy Miasta Węgrowa i goście byli zapoznani z ofertą Miasta Węgrowa na sezon turystyczny 2019 poprzez: wysłanie do mieszkańców informacji, zamieszczenie baneru z programem na scenie usytuowanej na rynku, zamieszczanie plakatów w gablotach na rynku i miejscach zwyczajowo przyjętych oraz na ekranie przed wejściem do budynku Urzędu Miejskiego, na stronie Miasta Węgrowa, w telewizji  kablowej „Podlasianka” a także w gazecie „Głos Węgrowa i Okolic”. Mieszkańcy i goście mogli skorzystać z bardzo bogatej oferty Miasta Węgrowa przygotowanej na sezon turystyczny 2019 roku. Przedsięwzięcie to wymagało bardzo dużej aktywności pracowników związanej z utrzymaniem porządku i czystości w mieście po zakończeniu każdego z zaplanowanych wydarzeń.

Władze Miasta Węgrowa składają serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i wsparcia Sezonu Turystycznego 2019 w Węgrowie m.in.: Samorządowi Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej, Firmie Hochland Polska Zakładowi Mleczarskiemu w Węgrowie, Węgrowskiemu Ośrodkowi Kultury, Bibliotece Miejskiej w Węgrowie, Fundacji By The Way, Pracownikom Urzędu Miejskiego w Węgrowie, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Węgrowie, Spółdzielni Socjalnej „Węgrowianka”, Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie, Policji w Węgrowie, SP ZOZ w Węgrowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie, Straży Miejskiej w Węgrowie, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgrowie, Przedszkolu Nr 1 w Węgrowie, Przedszkolu Nr 2 w Węgrowie, Przedszkolu Nr 3 w Węgrowie, Żłobkowi Miejskiemu w Węgrowie, Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, Pieczarkarni Państwa Jachimowicz z Wierzbna, Piekarni – Cukierni Gromulska z Dobrego, Stowarzyszeniu Promocji Sportu i Rekreacji, Centrum Wspierania Rozwoju oraz Stowarzyszeniu Max Dance.

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt