80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Opublikowano: 02.09.2019, wyświetleń: 1526
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej 1 września 2019r. w Węgrowie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Samorząd Miasta Węgrowa.

Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie z udziałem pocztów sztandarowych, w tym Miasta Węgrowa, odprawiona pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Leszka Gardzińskiego.

Po Mszy Św. uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz, gdzie z udziałem asysty wojskowej przy grobie żołnierzy poległych w walkach w 1939 r. nastąpiło uroczyste złożenie i zapalenie zniczy. Apel pamięci odczytał ppor. Andrzej Wąsowski z 53. Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach. Głos zabrali: Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela oraz Starosta Węgrowski Ewa Besztak. Uroczystość na cmentarzu prowadził Pan Tomasz Staręga.

W imieniu Samorządu Miasta Węgrowa znicze zapalili: Burmistrz Miasta Paweł Marchela i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Roguska.

Tym ważnym i doniosłym wydarzeniom towarzyszyła wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie  „Węgrów i okolice oczami wroga. Wystawa fotografii z lat 1939 – 1944” oraz koncert w Węgrowskim Ośrodku Kultury pt. „Mazowsze w sercu Wolnej i Niepodległej”  w wykonaniu artystów  Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.

Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie Iwona Wujastyk przywitała licznie zgromadzoną publiczność w tym Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Mirosława Krusiewicza, Burmistrza Miasta Węgrowa Pawła Marchelę, Zastępcę Burmistrza Węgrowa Halinę Ulińską. Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Halina Ulińska podziękowali artystom za pięknie wykonany koncert.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt