Wakacyjne zajęcia w Domu Gdańskim
Opublikowano: 19.08.2019, wyświetleń: 934
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Teatrzyki, koncerty, zajęcia kreatywne i warsztaty artystyczne – takie atrakcje w wakacje zapewniła dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Węgrowie. Przez pięć tygodni (9 lipca–9 sierpnia 2019r. ) każdy z naszych najmłodszych czytelników znalazł coś dla siebie.

Strzałem w dziesiątkę okazały się warsztaty ZMALUJ COŚ!, na których dzieci malowały i ozdabiały farbami różne przedmioty. Na pierwszy ogień poszły torby z uszami, a na kolejnych spotkaniach worko-plecaki, kubeczki i koszulki. Na ostatnich zajęciach można było zrobić własną torbę na zakupy – z dużej koszulki taty lub brata. Technika ozdabiania nie była trudna – nawet trzylatki (tak, one też były na zajęciach) dały sobie radę, stemplując wybrany przez siebie motyw. Starsi mieli trudniejsze zadanie – wzór do odtworzenia i wypełnienie go kolorem. Powstawały naprawdę piękne malunki. Dzieciaki wychodziły umazane farbami i uradowane. Jak ktoś przyszedł na pierwsze warsztaty, przychodził na kolejne. Chętnych nie brakowało – średnio na każdym spotkaniu pracowało aż 40 dzieci! Bo czy nie fajnie jest nosić koszulkę, którą ozdobiło się samemu?

Calineczka i Czerwony Kapturek – to przedstawienia, które można było zobaczyć. Aktorzy grali przy pełnej sali! Radość i duże brawa na zakończenie mówiły wszystko.

Na koncertach Brajana Blaszkiewicza nie zabrakło znanych melodii granych na gitarze czy keyboardzie, przy których bawiono się nawet w kółeczku.

Podczas zajęć kreatywnych można było wykręcić np. psa z balonów – tej sztuki uczyły się nie tylko dzieci, ale też osoby dorosłe, które przyszły z nimi. Układanie wzorów z koralików i utrwalanie ich żelazkiem wymagało cierpliwości i skupienia.

Nasze wakacyjne atrakcje już się skończyły. Warto podkreślić, że łącznie wzięło w nich udział 501 osób. Kolejne wydarzenia, jakie szykujemy, to wystawa „Węgrów i okolice oczami wroga” – prezentująca fotografie Węgrowa z okresu II wojny światowej (otwarcie 1 września), a także Europejskie Dni Dziedzictwa (14 września), w czasie których będą ciekawe warsztaty.

tekst i foto: M. Kamińska MBP

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt