Otwarcie Sezonu Turystycznego w Węgrowie
Opublikowano: 17.06.2019, wyświetleń: 1731
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
grafika
17.06.2019
zdjęć: 83

Uroczyste Otwarcie Sezonu Turystycznego w Węgrowie na które zaprosił mieszkańców Burmistrz Miasta Paweł Marchela rozpoczęło się Rajdem Rowerowym w dniu 15.06.2019 r. Na rynku Mariackim w Węgrowie wszystkich uczestników czekała rejestracja oraz zapoznanie się z regulaminem Rajdu. Każdy uczestnik otrzymywał kamizelkę i opaskę odblaskową.

Rajd poprzedziła Msza Św. w Parafii Św. Ojca Pio odprawiona przez Ks. Proboszcza Andrzeja Falkowskiego w intencji bezpieczeństwa podczas Sezonu Turystycznego, po której nastąpiło poświęcenie rowerów.

Następnie wszyscy wyruszyli rowerami trasą wojewódzką do Liwa, gdzie na uczestników na miejscu czekał pożywny posiłek oraz zwiedzanie nowo otwartego Parku Kulturowo – Historycznego.

Trasa powrotna przebiegała przez Krypy, gdzie przy moście po stronie Węgrowa zostały oddane do użytku schody, zapewniające bezpieczeństwo dla turystów i kajakarzy korzystających ze spływów kajakowych po rzece Liwiec oraz pomost do bezpiecznego wodowania kajaków.

W imieniu uczestników spływów kajakowych za wykonanie schodów prowadzących nad rzekę i pomostu dla kajakarzy podziękował Pan Grzegorz Żmuda.

 Burmistrz Miasta Paweł Marchela podziękował Samorządowi Województwa Mazowieckiego za wsparcie finansowe, jakie Miasto otrzymało w ramach projektu, dzięki któremu było możliwe zorganizowanie Rajdu oraz za pomoc w organizacji Otwarcia Sezonu Turystycznego Firmie Hochland, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, Policji w Węgrowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie, Straży Miejskiej w Węgrowie, Panu Adamowi Witkowskiego z Firmy Wikrusz, Panu Adamowi Sopyle z Firmy Miramet oraz panu Jarosławowi Bagińskiemu a także placówkom prowadzonym przez Miasto Węgrów: Węgrowskiemu Ośrodkowi Kultury, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Węgrowie oraz Węgrowskim Przedszkolom.

Po uroczystym otwarciu nowych inwestycji dla wszystkich uczestników Rajdu, w którym udział wzięło ponad 200 osób, na Rynku Mariackim w Węgrowie przygotowany został bigos, napoje oraz wyroby firmy Hochland.

Licznie zebraną publiczność czekały przepiękne występy małych mieszkańców Węgrowa z węgrowskich przedszkoli a wieczorem odbyły się koncerty zespołów: Verdis oraz Zespołu „Cygańskie czary” i Eleny Rutkowskiej.

Sezon Turystyczny rozpoczęty, na mieszkańców i turystów czeka w Węgrowie wiele atrakcji. Na Sezon Turystyczny na Rynku Mariackim została zainstalowana przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie kurtyna wodna oraz stacja naprawy rowerów ufundowana przez Firmę Hochland.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt