Zjazd Chórów Diecezji Ewangelickiej Warszawskiej!
Opublikowano: 13.05.2019, wyświetleń: 1323
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika
grafika
13.05.2019
zdjęć: 17

W Węgrowskim Ośrodku Kultury 11.05.2019r. odbył się Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Koncert Galowy, którego gospodarzem był Ks. Proboszcz Paweł Szwedo z Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Węgrowie. Na zjazd przybyło 6 chórów z całej diecezji, łącznie ok. 130 osób. W uroczystości wzięli udział Ksiądz Biskup Jan Cieślar – Zwierzchnik Diecezji Warszawskiej, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej Węgrowa Jolanta Roguska i Beata Gashi, Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

Koncert rozpoczął występ węgrowskiego chóru „Belcanto” oraz Zespołu Ludowego „Węgrowianie”.
Punktem kulminacyjnym był koncert galowy, w trakcie którego repertuar a cappella zaprezentował każdy z chórów.  W programie znalazły się utwory Stanisława Moniuszki, które były ważnym podkreśleniem obchodów 200. Rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Paweł Marchela, który bardzo serdecznie przywitał uczestników i gości uroczystości podkreślając, że taki Zjazd Chórów Diecezji Ewangelickiej Warszawskiej odbył się po raz pierwszy w Węgrowie. Wszyscy członkowie chórów otrzymali promocyjne upominki ufundowane przez Miasto Węgrów.
Starosta Węgrowski Ewa Besztak przywitała chórzystów w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego.  Zastępca Burmistrza Halina Ulińska podziękowała chórom za pięknie przygotowany koncert podkreślając talent, zaangażowanie i pracowitość chórzystów.

Uroczystość zakończyła wspólna pieśń w wykonaniu wszystkich chórów przygotowana w czasie warsztatów, które odbyły się przed koncertem galowym.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt