Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Opublikowano: 26.04.2019, wyświetleń: 1490
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

25 kwietnia 2019 roku odbyły się eliminacje powiatowe „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019 r.” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. O wejście do kolejnego etapu strefowego walczyły reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu węgrowskiego, wyłonione w eliminacjach międzyszkolnych.

Jak każdego roku w okresie wiosennym Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie organizuje eliminacje powiatowe do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2019” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Do eliminacji powiatowych dostają się drużyny wyłonione na wcześniejszym etapie – eliminacjach międzyszkolnych. Tegoroczny Turniej obejmuje dwie grupy wiekowe. Pierwsza grupa to uczniowie w wieku 10-12 lat, druga grupa to uczniowie od 13 roku życia.


W tym roku turniej powiatowy odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Uczestnicy turnieju na początku pisali test wiedzy, a następnie na rowerze musieli pokonać tor przeszkód. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat w kolejnym – strefowym etapie.

W rozpoczęciu turnieju wziął udział Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, Cecylia Radzikowska z Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jerzy Chmieliński. Burmistrz Miasta przestrzegał młodzież przed niebezpieczeństwami płynącymi z nieostrożności w ruchu drogowym, zachęcał, aby modne stało się bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek oraz życzył wszystkim uczestnikom powodzenia. Na koniec całego turnieju wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy, puchary oraz upominki.

Miejsca na podium zajęli:

Grupa I (uczniowie 10-12 lat):

Miejsce I – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Grębkowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach

Miejsce III – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Liwie

 

Grupa II (uczniowie od 13 lat):

Miejsce I – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie

Miejsce II – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gwizdałach

Miejsce III – Gimnazjum Gminy Liw im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Węgrowie

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt