Relacja z turnieju warcabowego oraz otwartego turnieju szachowego Ferie Węgrów 2019
Opublikowano: 20.02.2019, wyświetleń: 1504
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

8 lutego 2019 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Warcabowy organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży, współfinansowany przez Miasto Węgrów.

2

Partie rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Węgrowa i okolic. Turniej zdecydowanie można zaliczyć do rodzinnych, ponieważ nie tylko najmłodsi zawodnicy brali w nim udział, ale także ich rodzice włączyli się w rywalizację. Efektem było to, iż wyłoniono wyróżniających się warcabistów także wśród opiekunów pociech, które uczęszczają na zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie. Tak jak i w poprzednich edycjach turniejów warcabowych, także ta opiewała w różnorodne i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Tym razem można było wygrać puchary, statuetki, medale, książki, czasopisma czy gry planszowe. Nie zapomniano nawet o najmłodszych zawodnikach turnieju czy o tych, którym nie udało się zająć zbyt wysokich pozycji w ogólnej klasyfikacji. Nagrody zawodnikom wręczył Wiesław Krzanowski, wiceprezes Stowarzyszenia, który podziękował wszystkim za przybycie i chęć podjęcia warcabowego wyzwania. Liczymy na to, że dzięki podobnym inicjatywom sympatyków warcabów będzie przybywać.

Klasyfikacja zawodników odbyła się w kilku kategoriach: mężczyźni, kobiety, juniorzy i juniorzy młodsi. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Mężczyźni:

1. Piotr Popowski (SRSDiM)

2. Paweł Wrzosek (SRSDiM)

Kobiety:

1. Magda Piotrowska (SRSDiM)

2. Magdalena Popowska (SRSDiM)

3. Urszula Gromek (SRSDiM)

Juniorzy:

1. Jakub Żurawicki (MUKS Fidei Węgrów)

2. Tomasz Gromek (SRSDiM)

3. Aleksandra Żurawicka (MUKS Fidei Węgrów)

Juniorzy młodsi:

1. Ksawery Popowski (SRSDiM)

2. Wojciech Wrzosek (SRSDiM)

3. Krzysztof Rusjan (SRSDiM)

W dniu 10 lutego 2019 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury na sali konferencyjnej odbył się Otwarty Turniej Szachowy Ferie Węgrów 2019 organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży pod kierunkiem Wiesława Krzanowskiego, Wiceprezesa Stowarzyszenia.

26

Rozgrywki zostały współfinansowane przez Miasto Węgrów i Miejską Komisję ds. Profilaktyki i Resocjalizacji oraz Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Węgrowa, natomiast słodki poczęstunek był sponsorowany przez Piekarnię – Cukiernię „Gromulska”, Kinga Gromulska – Kosińska 05-307 Dobre,ul. Rynek 28.Partie rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund na kategorie IV i V. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wiceprezes Stowarzyszenia, Wiesław Krzanowski, który wyraził zadowolenie, że w ostatni dzień ferii na turniej udało się przybyć tak licznemu gronu szachistów, przypomniał on także o obowiązujących podczas turnieju zasadach PZSzach, a następnie oficjalnie rozpoczął pierwszą rundę.W przerwach zarówno zawodnicy, jak i ich opiekunowie mogli korzystać z darmowego bufetu przygotowanego przez organizatora. Tym razem Stowarzyszenie zapewniło słodki poczęstunek – pyszne pączki i drożdżówki zafundowane przez Piekarnię – Cukiernię „Gromulska” cieszyły się wielkim powodzeniem szczególnie wśród najmłodszych graczy, ale także i starsi mogli posilić się nimi między kolejnymi partiami. Do dyspozycji zawodników i ich opiekunów były również napoje, jak kawa i herbata.Na zakończenie turnieju szachiści otrzymali puchary, statuetki, medale oraz dyplomy, a także atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak logiczne, rodzinne czy towarzyskie gry planszowe. Nie mogło zabraknąć również literatury szachowej – książek i czasopism. Nagrody wręczyli Wiesław Krzanowski i Urszula Gromek. Klasyfikacja zawodników odbyła się w kilku kategoriach: seniorzy, juniorzy, juniorki i juniorzy młodsi. W wyniku eliminacji wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Seniorzy:

1. Michał Kosiorek (MUKS Fidei Węgrów)

2. Sebastian Sentowski (KSZ SzachMatek)

3. Artur Małkowski (SRSDiM)

Juniorzy

1. Patryk Michałowski (UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Maz.)

2. Dawid Dobosiewicz (MTSz Mińsk Mazowiecki)

3. Krzysztof Dobosiewicz (MTSz Mińsk Mazowiecki)

Juniorki

1. Oliwia Zioło (UKS TSz Zieloni Zielonka)

2. Julia Kalata (Wołomin)

3. Zuzanna Gromek (SRSDiM)

Juniorzy najmłodsi

1. Ksawery Popowski (SRSDiM)

2. Szymon Popowski (SRSDiM)

3. Szymon Sińczuk (Węgrów)

Normy na kategorie szachowe spełnili: Adrian Jaczewski (IV kat.), Oliwier Wasążnik (V kat.) oraz Julia Kalata (V kat.).Impreza szachowa podsumowująca ferie zimowe 2019 zdecydowanie może zostać uznana za udaną. W turnieju wzięło udział około 40 zawodników z Węgrowa i okolic, którzy zaciekle walczyli o zdobycie jak najwyższych miejsc. Była to kolejna możliwość na skonfrontowanie swoich umiejętności szachowych, jak i na kreatywne spędzenie wolnego czasu. Kolejna edycja turnieju szachowego w ferie już za rok.

Przygotowała: Marta Jaczewska

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt