Gala sportu 2019
Opublikowano: 18.02.2019, wyświetleń: 2115
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

15 lutego 2019 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość promująca najlepszych lokalnych sportowców.

Plebiscyt na najlepszego sportowca 2018 roku został ogłoszony przez Urząd Miejski w Węgrowie już po raz dwunasty. Nominacje do tytułu zgłaszać mogły kluby sportowe oraz szkoły mające siedzibę i działające na terenie Węgrowa.

Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela.

W uroczystości wzięli udział: kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak, Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz, Zastępca Burmistrza Miasta Węgrowa Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Zofia Paczóska, radni Rady Miejskiej Węgrowa, trenerzy, działacze, kibice, sympatycy sportu oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw, sponsorzy.

Uczestnicy gali minutą ciszy uczcili pamięć  śp. premiera Jana Olszewskiego.

Oprawę artystyczną zapewniły młode pianistki: Lena Łozowska, Amelia Kowal, Maria Rychlik, Kinga Urban, Zuzanna Zabadała z ogniska muzycznego działającego w Węgrowskim Ośrodku Kultury oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Sokołowie Podlaskim, prowadzone przez Panią Maję Rumocką.

Kapituła powołana przez Burmistrza Miasta Węgrowa postanowiła wybrać laureatów spośród nominowanych  przyznając tytuły oraz wyróżnienia.

Tytuł Najlepszy Sportowiec Senior roku 2018 otrzymała  Małgorzata Kupisz.

Małgorzata Kupisz to jedna z najwybitniejszych siatkarek Nike Węgrów, która po latach gry w Orlen Lidze wróciła do macierzystego klubu. Rozgrywająca z sukcesem prowadziła w wielu spotkaniach drużynę węgrowskich siatkarek do zwycięstwa, dzięki czemu drużyna znajduje się na wysokim miejscu w tabeli.

W kategorii Najlepszy Sportowiec Senior roku 2018 wyróżnieni zostali: Izabela Panufnik (piłka siatkowa), Marcin Piotrowski (sport motorowy) i Radosław Replin (piłka nożna).

Tytuł Najlepszy Sportowiec Junior roku 2018 otrzymała Nel Matusik.

Nel Matusik to młoda, utalentowana zawodniczka tenisa ziemnego z Węgrowa, która osiąga znaczące sukcesy w grze singlowej i deblowej na kortach całej Polski. Jej największym sukcesem jest zdobycie III miejsca w singlu i III miejsca w deblu w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego.

W kategorii Najlepszy Sportowiec Junior roku 2018 wyróżnieni zostali: Maciej Gajowniczek (piłka nożna), Maciej Lipka (piłka ręczna), Marcin Włoga (kick- boxing).

Tytuł Najlepszej Drużyny roku 2018 otrzymała drużyna piłki siatkowej Powiatowo Miejskiego Klubu Sportowego „Nike”.

W sezonie 2018/19 siatkarki na parkietach rozgrywek II ligi kobiet dostarczały kibicom wielu emocji. Drużyna obecnie przygotowuje się do I rundy Play - off. Po dwóch rundach zasadniczych zajmują III miejsce w tabeli.

W kategorii Najlepsza Drużyna Roku 2018 wyróżnienie otrzymały :

Drużyna Węgrowskiego Klubu Sportowego „Sfinks"

Drużyna piłki ręcznej chłopców UKS Niedźwiadek rocznik 2004 ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

Drużyna piłki nożnej chłopców V8 MKS Czarni Węgrów" rocznik 2010

Tytuł Najlepszego Trenera roku 2018 otrzymał Jakub Górecki.

Jakub Górecki jest trenerem  Węgrowskiego Klubu Sportowego Sfinks, w 2018 roku z kadrą kick boxerów brał udział w 6 turniejach na arenie polskiej jak i międzynarodowej zdobywając wraz z zawodnikami 39 medali: 9 złotych, 11 srebrnych i 19 brązowych.

Wyróżnienie dla najlepszego trenera roku 2018 otrzymali: Damian Bednarczyk (piłka nożna), Barbara Murawska (piłka siatkowa),  Andrzej Rutkowski (tenis ziemny).

Wybitnym Sportowcem Rodem z Węgrowa w 2018 roku została wybrana Ilona Gierak- wybitna siatkarka, reprezentantka Polski i medalistka Mistrzostw Polski.

(w imieniu Ilony Gierak statutkę odebrał Hubert Śledziewski prezes Nike Węgrów)

Najciekawszą Imprezą Sportową w Węgrowie w roku 2018 ogłoszono XI Węgrowski Bieg Niepodległości.

Organizatorem biegu była  Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, a sam bieg już od 11 lat jest nieodzownym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W 2018 roku linie mety przekroczyło 341 osób.

Tytuł Sponsor Roku 2018 odebrał Marek Karski właściciel firmy KOSTKAR.

Wyróżnienia otrzymały następujące firmy wspierające działalności sportową w Węgrowie:

ADDIT-Marian Klimek, Agencja Ubezpieczeniowa TOMEK-Tomasz Sulich, ATAP-Usługi Szkoleniowe-Piotr Tulwin, BUDOINSTAL- Piotr Kryszczuk, Hotel & Restauracja EVEREST- Wojciech Górecki, Fabryka Mebli FILIPEK Sp. z o.o.- Krzysztof Filipek, GABRA- Joanna Grabarczyk, HOCHLAND- Jerzy Mrozowski, Las Palmas- Anna Dobosz, MAR Gaz-Jan Marchelewicz Piotr Marchelewicz, MEBLOMASTER- Adam Kraszewski, Artur Gryglas, MICHELL Salon Piękności- Renata Gawor, ML Meble- Dariusz Niszcz, myPaco Taśmy Naprawcze, Wydawnictwo „Penelopa” Sp. z o.o. – Jerzy Moraś, PK MOT- Piotr Krasnodębski, Promotorpolska.pl – Marcin Giers, P.P.H.U. TEKMAR–Agnieszka i Marek Boczkowscy, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie-Jacek Stosio, SIGMA-Grzegorz Maleszewski, Sulich Recycling– Błażej Sulich, TADOM Firma Handlowo Usługowa- Tadeusz Szczęsny, Zakład Produkcyjno- Usługowy BAGIŃSKI- Jarosław Bagiński, ZURT- Mariusz  Witkowski.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt