Orszak Trzech Króli
Opublikowano: 07.01.2019, wyświetleń: 2466
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Już po raz drugi w Święto Trzech Króli ulicami Węgrowa przeszedł barwny orszak. Parafianie trzech węgrowskich parafii: św. Ojca Pio, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy spotkali się po niedzielnych mszach świętych przed Bazylika Mniejszą w Węgrowie by zanieść do Stajenki wolę odnowy ziemi i  ich samych.

1

Uczestnikom tegorocznego  orszaku towarzyszyły znane sentencje Ojca Świętego – Jana Pawła II, a motywem przewodnim były słowa " Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi… Tej Ziemi! ”

2

Uroczysty przemarsz rozpoczęło odczytanie Ewangelii przez księdza Romualda Koska i odmówienie modlitwy Anioł Pański przez księdza Andrzeja Falkowskiego, następnie kolędując za gwiazdą podążyły Orszaki Trzech Króli z węgrowskich parafii. Na drodze orszaków ustawione były sceny, na których uczniowie węgrowskich szkół przygotowali inscenizacje symbolizujące walkę dobra ze złem, odnoszące się do współczesnych pokus i grzechów głównych.

3

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1  im. Jana Dobrogosta Krasińskiego przygotowali scenkę ukazującą lenistwo, zazdrość, gniew i próżność współczesnego świata.

4

„Pod Giewontem” usłyszeliśmy słowa Papieża Polaka „Nie lękajcie się” a  znani z religijności górale (uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego) ukazali wzór uczciwego życia.

5

W "Karczmie" (uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II ) znów wygrywać zaczęły ’’złe moce’’ ukazując wiele przywar współczesnych ludzi w tym konsumpcyjne i egoistyczne  podejście do życia.

6

Ostateczna walka dobra ze złem rozegrała się w dynamicznym tangu przygotowanym przez uczniów I Liceum im. A. Mickiewicza w Węgrowie.

8

Na znak zwycięstwa dobra nad węgrowskim niebem rozbłysło słońce, a na wytrwałych uczestników czekały ‘’Anioły‘’ częstujące słodkościami.

10

Na zakończenie orszaku z balkonu budynku na ul. Kościelnej błogosławiła postać Papieża Jana Pawła II.

11

Zwieńczeniem orszaku była ostatnia scena gdzie pastuszkowie (uczniowie Gimnazjum Gminy Liw) i Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku, a  zaśpiewali uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgrowie  wraz z opiekunami.

12

Podziękowania wszystkim organizatorom i uczestnikom złożył ksiądz Leszek Gardziński.

140

Organizatorami Orszaku Trzech Króli była parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, parafia św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, parafia św.Ojca Pio, Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Miejski w Węgrowie.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt