Nasz region. Nasi Twórcy Zwykli - Niezwykli.
Opublikowano: 20.08.2018, wyświetleń: 1056
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W niedzielę 19.08.2018 roku w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Nasz region. Nasi Twórcy Zwykli-Niezwykli”. Nowa inicjatywa ma charakter kulturalno-społeczny, a jej celem jest promowanie naszego regionu poprzez prezentację zdolności, talentów oraz niezwykłych dokonań naszych mieszkańców.

Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki z radością objął patronat nad tą inicjatywą. 

W.Bujnowski

Pierwsze spotkanie odbyło się z okazji dziewięćdziesiątych urodzin Pana Władysława Bujnowskiego. Pan Władysław otrzymał od burmistrza list gratulacyjny oraz album o Węgrowie.

Władysław Bujnowski to człowiek wielu talentów, rzec można … „człowiek orkiestra”.

Jest artystą muzykiem –  posiadł nieprzeciętną umiejętność gry na akordeonie i harmonii, choć jest samoukiem.  To człowiek  obdarzonym niezwykłą wyobraźnia techniczną i słuchem absolutnym. Na pamięć  zna  około 500 melodii.

Pan Władysław posiada również niezwykłe zdolności techniczne. Przerabiał instrumenty, dzięki czemu poprawiał ich możliwości techniczne. W latach 60 i 70-tych XX w. jako prekursor tuningu motoryzacji, przerabiał domowymi sposobami dostępne wtedy na rynku motocykle oraz samochody nadając im całkowicie zmieniony kształt i wygląd. Pan Władysław zbudował również własnoręcznie zdolny do lotu pełnowymiarowy samolot w układzie dolnopłat. Jako niezwykły człowiek gościł w programie MdM Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny.

Urodziny Pana Władysława Bujnowskiego miały uroczysty charakter, nie zabrakło wielu gratulacji i wzruszeń. W części artystycznej wystąpił zespół  Węgrowianie, a sam jubilat zagrał w duecie z Michałem Sawickim.

 

duet

Foto: S. Jastrzębski

Jeśli znają Państwo taką Zwykłą - Niezwykłą osobę, którą warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy o zgłaszanie kandydatury w Węgrowskim Osrodku Kultury lub Urzędzie Miejskim w Węgrowie.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt