Delegacja Samorządu Miasta Węgrowa na Litwie
Opublikowano: 04.07.2018, wyświetleń: 1093
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Rimantas Klipčius Mer Samorządu Rejonu Święciańskiego na Litwie zaprosił delegacje z zaprzyjaźnionych miast z Polski, Chorwacji i Białorusi do udziału w Dniach Miasta Święciany. Węgrów, jako polskie miasto partnerskie, przyjęło zaproszenie, w związku z czym delegacja uczestniczyła w obchodach w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2018 r.

W skład delegacji weszli: Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska Tomasz Głażewski, Z-ca Wydziału Spraw Społecznych Piotr Szaniawski oraz Starszy Inspektor Straży Miejskiej Robert Kosiorek.


Podczas wizyty przedstawiciele Węgrowa zwiedzali ostatnio oddane do użytku inwestycje oraz progimnazjum w Święcianach, a także muzeum etnokosmologiczne w Molatach i miejscowość Łabonary. Była to również okazja do wymiany doświadczeń związanych z prowadzeniem pracy samorządowej i rozwijania współpracy partnerskiej.

Bogaty program przewidywał także udział w sobotnim koncercie, podczas którego wstępowały regionalne zespoły ludowe oraz znani litewscy artyści.

Zwieńczeniem wizyty była uroczysta Msza Św. sprawowana z okazji 120-lecia kościoła w Święcianach.

Delegacja, w drodze powrotnej, oddała hołd Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, w miejscu jego urodzenia, we wsi Zułowo, położonej w rejonie święciańskim na Litwie.


Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt