Przekazanie działki pod budowę Urzędu Skarbowego
Opublikowano: 12.10.2017, wyświetleń: 2124
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

12 października 2017 r. odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Węgrowa, podczas której Rada Miejska Węgrowa wyraziła zgodę na zbycie w drodze darowizny na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości niezabudowanej o powierzchni 0,2963 ha położonej przy ulicy Kościuszki 10 w Węgrowie z przeznaczeniem na budowę nowego Urzędu Skarbowego.

Jednocześnie Rada Miejska wyraziła zgodę na przyjęcie przez Miasto Węgrów od Skarbu Państwa nieruchomości zabudowanej w Węgrowie przy ul. Kościelnej 4, gdzie obecnie mieści się siedziba Urzędu Skarbowego. Wykonanie przekazania darowizny w/w nieruchomości nastąpi z chwilą wybudowania nowej siedziby Urzędu Skarbowego i wygaszenia trwałego zarządu Izby Skarbowej w Warszawie do tej nieruchomości.

W posiedzeniu Rady Miejskiej uczestniczyli m.in. Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki oraz naczelnik Urzędu Skarbowego w Węgrowie Edyta Bardadyn.

 

Uchwały zostały podjęte przez radnych jednogłośnie. Burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki podziękował radnym za podjęcie uchwał w tej sprawie, szczególnie podziękował Pani Wicemarszałek Marii Koc za zaangażowanie i wsparcie tej bardzo ważnej dla Miasta transakcji.

Pani Wicemarszałek złożyła podziękowania oraz poinformowała, że w budżecie państwa na rok 2018 zostaną zabezpieczone środki na wykonanie projektu budowlanego nowego Urzędu Skarbowego. Zadeklarowała również, że będzie zabiegać, by budowa nowej siedziby Urzędu Skarbowego została zrealizowana jak najszybciej.

Fot. MM/GWiO

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt