Jan Dobrogost Krasiński i artyści
Opublikowano: 28.08.2017, wyświetleń: 1630
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Dlaczego Jan Dobrogost Krasiński zatrudnił włoskich budowniczych i malarzy do prac nad węgrowskimi fundacjami? Jak wyglądał wówczas sam Krasiński i jego dwór?

To wszystko mogliśmy zobaczyć 27 sierpnia 2017 r. na węgrowskim rynku.

Przenoszące nas w 300 lat wstecz widowisko historyczne, niezwykle barwnie i ciekawie przedstawiło powitanie wielkiego fundatora i mecenasa Węgrowa Jana Dobrogosta Krasińskiego po powrocie z Bitwy pod Wiedniem.

Wśród gości i widzów nie zabrakło gospodarza miasta Burmistrza Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego oraz radnych miejskich.


Oprócz widowiska historycznego można było również obejrzeć pokaz tańców dworskich w wykonaniu zespołu „Beliquardo”, posłuchać niezwykle przyjemnej włoskiej piosenki dzięki zespołom „Bene” i „Bomba kaloryczna”. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, które bawił sympatyczny klaun Piotrek.


Zobacz fotorelację z imprezy.

Patronat nad wydarzeniem objęła wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, a oranizatorami było Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemii Węgrowskiej i Parafia pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy. Partnerem wydarzenia było Miasto Węgrów.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt