VII Hubertus Węgrowski
Opublikowano: 14.10.2015, wyświetleń: 4115
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

W miniony weekend, 10 i 11 października, odbył się VII Hubertus Węgrowski. Po raz kolejny  Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Ojca Pio w Węgrowie, Nadleśnictwo Łochów oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Siedlcach zaprosili do świętowania wszystkich leśników, myśliwych oraz lokalną społeczność.

Pierwszy dzień obchodów tradycyjnie rozpoczął się wczesnym rankiem na Zamku w Liwie ślubowaniem młodych myśliwych oraz odprawą na polowanie, które zakończono uroczystym pokotem i biesiadą myśliwską.

Drugiego dnia w Węgrowie, obchody Hubertusa rozpoczęły się paradą konną w wykonaniu V Pułku Ułanów Zasławskich i miłośników jeździectwa. Następnie wszyscy zgromadzeni, wraz z Burmistrzem Miasta Węgrowa Krzysztofem Wyszogrodzkim, uczestniczyli w polowej Mszy Św. celebrowanej przez J.E.Ks.Bp Tadeusza Pikusa. W homilii Biskup Drohiczyński przypomniał historię św. Huberta oraz mówił o pasji myśliwych i pracy leśników. Oprawę muzyczną do Mszy zapewnił Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej PZŁ pod przewodnictwem Mieczysława Leśniczaka.

W trakcie uroczystości wręczono także nagrody w konkursie plastycznym "Zwierzęta w czterech porach roku", który organizatorzy przeprowadzili wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną w Węgrowie.

Podczas Jarmarku Hubertowskiego swoje stoiska prezentowali lokalni twórcy. Natomiast Nadleśnictwo Łochów, Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Białowieska" i Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcza Knyszyńska" przygotowali ekspozycje prezentujące zasoby przyrodnicze polskich lasów. Na stoiskach Lasów Państwowych można było podziwiać wystawę trofeów łowieckich oraz wziąć udział w konkursach sprawdzających wiedzę o lasach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli rozgrzać się kosztując tradycyjnej grochówki i pieczonego dzika.

 

Opracowano na podstawie tekstu przesłanego przez Nadleśnictwo Łochów.

 

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt