Miasto Węgrów podpisało umowę ws. współpracy przy programie Czyste Powietrze
Opublikowano: 12.07.2019, wyświetleń: 1584
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

W dniu wczorajszym Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela podpisał umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ws. współpracy przy programie Czyste Powietrze.  Ze strony WFOŚiGW w Warszawie umowę podpisała prezes funduszu Anna Król, w spotkaniu uczestniczył również Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Na mocy zawartego porozumienia miasto wspólnie z wojewódzkim funduszem będzie realizować rządowy program Czyste Powietrze. W ramach współpracy miasto wydeleguje pracownika, który będzie pomagał mieszkańcom w wypełnieniu stosownych dokumentów, dzięki którym będą mogli otrzymać pomoc finansową. Będą oni też sprawdzali wnioski i nanosili odpowiednie korekty. Wniosek trafi następnie do odpowiedniego wojewódzkiego funduszu.

Celem programu Czyste Powietrze jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. W ramach tego programu właściciele domów jednorodzinnych mogą się starać o dotacje i pożyczki na termomodernizację nieruchomości, wymianę pieców grzewczych.

Więcej informacji na stronie internetowej Programu Czyste Powietrze.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt