Orszak Trzech Króli
Opublikowano: 07.01.2020, wyświetleń: 1888
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt

Już po raz trzeci w Święto Trzech Króli 6.01.2020 r. ulicami Węgrowa przeszedł barwny orszak. Parafianie trzech węgrowskich parafii: św. Ojca Pio, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy spotkali się po niedzielnych mszach świętych przed Bazyliką Mniejszą w Węgrowie.

W tym roku barwny korowód przeszedł ulicami: Rynek Mariacki, Piłsudskiego, Zwycięstwa, Żagana, Kościuszki. Zgromadzeni podczas marszu mieli okazję zobaczyć sceny przedstawiające wydarzenia opisane w Ewangelii.


Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w Konkursie na najciekawsze zdjęcia z Orszaku Trzech Króli. Zdjęcia proszę przysyłać do 15 stycznia 2020 (włącznie) na profil facebook- Orszak Trzech Króli Węgrów. Fotografie należy opisać– kto na nich występuje, podać telefon kontaktowy i zamieścić informację, że wykonawca wyraził zgodę na udział zdjęcia w konkursie. Nagrody przewidziane za I, II i III miejsce. Fundatotorem nagród jest Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela. Każda osoba może zgłosić kilka zdjęć do konkursu, natomiast jedno i to samo zdjęcie nie może być zgłoszone przez kilka różnych osób.

Kryteria:
preferowane będą zdjęcia całych rodzin (rodzicie, dzieci, dziadkowie, itd.), które będą przebrane za kolędników, pasterzy itp. zgodnie z tematyką orszakową.

Fotografie:

Mariusz Witkowski, Leszek Koper

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt