Kolejny wieczór muzyczny w Bazylice
Opublikowano: 02.12.2019, wyświetleń: 1395
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Czwarty koncert z cyklu WIECZORY MUZYCZNE W BAZYLICE pt: „Barokowe odcienie lutni i organów”, na który zaprosił Proboszcz Bazyliki Mniejszej w Węgrowie i Burmistrz Miasta Węgrowa odbył się 1 grudnia 2019 r.

W pięknie oświetlonej kolorowymi reflektorami wnętrzu Bazyliki zabrzmiały instrumenty takie jak lutnia, gitara barokowa, teorba oraz organy.

Licznie zebraną publiczność przywitał gospodarz parafii Ks. Proboszcz Leszek Gardziński. Samorząd Miasta Węgrowa reprezentowali Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela oraz Zastępca Burmistrza Halina Ulińska.

Koncert prowadził Bartosz Jarosiewicz. Tym razem węgrowska parafia gościła zespół „Lute Duo Plus” Annę Kowalską,  Antona Birula i Alisę Birula, utalentowaną młodą organistkę. Jak wielu uczniów Bacha, też gra na lutni barokowej, natomiast jako jedyna na świecie, dzięki umiejętności czytania tabulatur lutniowych, interpretuje utwory Silviusa Leopolda Weissa na organach.
Zespół „Lute Duo Plus” w 2019 reprezentowało Polskę za granicą i we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie grając utwory Silviusa Leopolda Weissa w Chinach, na Festiwalu Muzyki Dawnej w Pekinie i Wuhanie oraz w Szwajcarii, na Festiwalu pt. „Lutes & Teorbes” w Genewie, a także w licznych krajach Unii Europejskiej.

 

Wykonawcy otrzymali podziękowania od ks. Dziekana Leszka Gardzińskiego, Burmistrza Miasta Węgrowa Pawła Marcheli, Zastępcy Burmistrza Haliny Ulińskiej oraz liczne brawa zgromadzonej publiczności.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt