OPEROBUSEM do Warszawskiej Opery Kameralnej
Opublikowano: 06.08.2019, wyświetleń: 1175
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt
grafika

Warszawska Opera Kameralna jest instytucją kultury prowadzoną przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, która realizuje projekt „OPEROBUS - wszystkie drogi prowadzą do Warszawskiej Opery Kameralnej”.

W ramach projektu mieszkańcy Węgrowa mieli możliwość bezpłatnego wyjazdu na spektakle do Warszawskiej Opery Kameralnej OPEROBUSEM na 50 miejsc. Na wyjazd zapisów dokonywał Węgrowski Ośrodek Kultury. Projekt został dofinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego tj. przejazdów OPEROBUSEM oraz dopłaty w wysokości 70% do biletów.

Wyjazdy OPEROBUSEM były na następujące wydarzenia:

09.05.2019 – operetkę „Szwajcarska Chatka”

09.06.2019 – Wielką Galę Otwarcia 29. Festiwalu Mozartowskiego

26.06.2019 – operetkę „Cosi Fan Tutte”

12.06.2019 – koncert Julii Sawickiej „Za sen mój chodzę na czereśnie”

Z wyjazdów OPEROBUSA skorzystali uczestnicy: Węgrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zespołu Ludowego „Węgrowianie”, Klubu Seniora „Miła Przystań”, Ligii Kobiet Polskich, a także uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

W ramach współpracy Miasta Węgrowa z Warszawską Operą Kameralną w dniu 10.05.2019 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert Pani dr Alicji Węgorzewskiej Dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej. Natomiast 28.05.2019 r. Warszawska Opera Kameralna wystawiła w Węgrowskim Ośrodku Kultury dwa przedstawienia pt.: „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie.

Bardzo cieszymy się ze współpracy Miasta Węgrowa z Warszawską Operą Kameralną.

Wyślij link mailem
Powrót
Drukuj
PDF
Kontakt